طراحی سایت گروه نرم افزاری نیووب
 
طراحی سایت، طراحی وب سایت، طراحی پورتال اینترنتی
قانون این انتخاب این بوده که داوطلبان حضور در این رای گیری باید توسط کمپانی هاشون  به این موسسه معرفی بشن و قیمت ماشین های شرکت کنند هم نباید از سی هزار یورو بیشتر باشه. با این وصف نمیدونم چند تا ماشین معرفی شدن اما این ماشین ها به دور نهایی راه پیدا کردند.

BMW Z4

Citroen DS3

Infiniti G37 Cabrio

Mercedes Benz E Class Coupe

Nissan 370Z

Opel Insignia Sport Tourer

Peugeot RCZ

این رای گیری توسط کنسرسیومی از شبکه های تلویزیونی و مطبوعات فرانسوی انجام میشه. شبکه یورو اسپرت، TF1 و هفته نامه لوپوئن جزو برگزار کننده ها هستند و طبیعتاً بیشتر شرکت کنندگان در رای گیری هم از این کشور بودند و به خاطر همین این جایزه کمی حال و هوای فرانسوی داره.

نکته خیلی جالبی که این جایزه رو کاملاً از همه جوایز ماشینی که در سال داده میشه متمایز میکنه، هییت ژوری این جایزه است که به طور کلی هیچ ربطی به ماشین و ماشین سازی ندارند.

مربوط ترین آدم در بین این حضرات آلن پروست، راننده قدیمی فرمول یکه که مدیر افتخاری این هییته. مدیریت اصلی رو یک معمار بر عهده داره و در این لیست از سرآشپز هست تا طراح لباس زیر زنانه. یکی دوتا روزنامه نگار هم اون وسط مسط ها هستند و بقیه مدیر شبکه های تلویزیونی هستند یا بازاریاب. از همه جالبتر یکیه که سمتش رو نوشته مشاور تنیس!

اما با همه این حرف ها من چندان هم شکایتی از برنده شدن این پژو ندارم. داشتم فکر می کردم که چه ماشینی هست که تو این محدوده قیمت از این چند تا ماشین خوشگلتره و جاش در این رای گیری خالیه. فکر کردم یه آودی حقش بود که جزو فینالیست ها باشه. S3 یا TT‌ یا حتی A5 همه ماشین های زیبایی هستند. بعدش داشتم فکر می کردم که جای ماشین های ایتالیایی هم این وسط خالیه که چشمم به برنده های سال پیش افتاد و دیدم که آلفا میتو پارسال برنده این رای گیری شده و دو سال قبلش هم آودی TT.

این رای گیری در بی خبری من از سال ۱۹۸۷ داره برگزار میشه و با اینکه همه چیزش فرانسویه،‌ اما همیشه به ماشین های فرانسوی هم داده نشده.

مثلاً بی ام و سری سه دو بار برنده شده یا مرسدس کلاس C یکی از مدل های محبوب هییت ژوری و رای دهنده ها بوده. با جایزه امسال این چهارمین باره که پژو برنده این جایزه میشه و خب امسال جایزه مزه اش اینه که پژو داره دویست سالگی این مارک رو جشن میگیره. جالبه که پژو ۲۰۶ و زانتیا که محبوب ایرانی ها هم هست در این فهرست وجود دارند. با اینکه معتقدم که باید به نظر هیات ژوری و رای دهندگان احترام گذاشت بازم هنوز نمیدونم چی باعث شده که تصمیم بگیرن که لکسوس LS400 ماشین زیباییه. البته ماشین بسیار خوبیه اما زیبا رو خیلی مطمئن نیستم. یا اینکه رنو سافران یا از همه سوتی تر میتسوبیشی کاریزما.

در تنها موردی که بد جور با هیات ژوری و رای دهندگان عزیز هم نظرم آلفا رومئو بررا است که به نظرم بد جوری ماشین زیباییه و جالبه که اصولاً‌ماشین خیلی خوبی نیست.


ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ یکشنبه بیست و یکم آذر ۱۳۸۹ توسط طراحی سایت گروه نرم افزاری نیووب
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : گروه نرم افزاری نیووب  
بک لینک فا